Rulood

Rulood ei paista interjööris oluliselt silma ning pakuvad rohkelt valikuvõimalust, nii materjali, mustri kui värvi poolest. Ruloode valikus on nii tekstiilist ruloo kui kassettruloo, millele lisaks on võimalik olenevalt valida ka tavakanga või pimendava kanga vahel.

Millised rulood valida?

Kõige enamkasutatud aknakatted on tekstiilrulood, mis on praktiline ja hea valik, pakkudes efektiivset kaitset päikesevalguse eest. Tekstiilrulood on kinnitatavad aknaraamile, aknaavasse, aga ka seinale, olenevalt kliendi soovist ning vajadusest. Lisaks leiab tekstiilruloode rikkaliku värvivaliku seast sobiva lahenduse igale kodule, olgu tarvis kollaseid, violetseid, rohelisi, valgeid, musti või hoopis huvitava mustriga rulood. Ruloo võib olla puhtalt aknakate, aga värvist olenevalt ka särtsakas sisekujunduselement.

Kuna erinevates tubades on päikesevalgus ning vajadus ruloode järele erinev, on tekstiilruloode valikus läbipaistvad, poolpimendavad, päikest tagasipeegeldavad ning pimendavad rulood, sobitudes igasse tuppa vastavalt sealsele olukorrale. Veel on rulood kasuks ka privaatsuse tagamisel: poolpimendavad või pimendavad rulood aitavad vältida naabrite või möödujate uudishimulikke pilke.

  • Läbipaistvad rulood lasevad valguse läbi, ei takista vaadet välja, aga takistab seevastu tuppa langevat UV-kiirgust.
  • Poolpimendavad rulood lasevad valguse läbi, näha on ka varje ja liikumist, aga selgelt läbi näha pole.
  • Pimendavad rulood ei lase valgust läbi ning rulood täpselt mõõtes ei pruugi ka külgedelt valgus kumada.
  • Päikest tagasipeegeldavad rulood ei lase valgust ega soojust läbi, peegeldades seda tagasi läikiva tagaküljega.

Enamasti on pimendavad rulood kasutusel just magamistoas, lastetoas või külalistetoas, et tagada segamatut und päikselistel hommikutundidel. Seevastu köögis on praktiliseks valikuks läbipaistvad või poolpimendavad rulood, valgustades ruumi naturaalse valgusega, aga kaitstes siiski otsese päikesevalguse eest. Tubades, kus on rohkelt päikesevalgust ning suvel sellest tulenevalt ka kuumust, on soovitatav kasutada päikest tagasipeegeldavat rulood.

Valguskate valikus on erineva suurusega rulood

Sobivad rulood Tartus, Tallinnas ning üle Eesti leiad Valguskattest. Tootevalikus on minirulood, mille maksimaalne laius on 140 cm ja kõrgus 180 cm. Minirulood on suurepärane valik avatavatele akendele, kuna ruloo kinnitatakse aknaraamile kruvidega ning fikseeritakse läbipaistvast tamiilist külgtrossidega, et tagada selle algupärane asend ka tuulutusasendis.

Suuremad rulood on maksimaalse laiusega kuni 3 meetrit, mille valmistamisel kasutatakse vastavaid mehhanisme. Kõikide ruloode alaraskuseks on kasutusel alumiiniumist värvitud alläär, mis on poolpimendavate ruloode puhul võimalik kanga sisse õmmelda. Kuigi ruloode hind oleneb kangast, on meie tootevalikus nii kallimad kui soodsad rulood, sobitudes erinevate võimalustega klientidele.
Oleme paigaldanud kaunid ja vastupidavad rulood Tartus, Tallinnas, Pärnus ning mujal Eestis – küsi personaalset pakkumist enda akendele Valguskate kodulehelt!

Soovid tellida tekstiilrulood?

Telli tekstiilruloo mugavalt läbi meie e-poe.

Telli mugavalt veebist

Kassettruloo

Tekstiilruloo

Voldikkardin

Küsi hinnapakkumist

Vajutades nuppu "Saada päring" nõustute veebilehe privaatsustingimustega